در حال بارگذاری فایل ...
اپ گاز سرویس | تعمیر اجاق گاز و هود در تهراندسترسی آسان‌تر

تعمیر هود

در گذشته که مطبخ و محل پخت و پز آشپزخانه از دیگر قسمت‌ها به صورت مستقل تعریف می‌شد، مشکلی از بابت تهویه و پخش شدن بوی نامطبوع ناشی از پخت و پز غذا در دیگر فضاهای خانه، پیش نمی‌آمد. اما امروزه با تغییر در صنعت طراحی داخلی و آپارتمان نشینی، تفکیک فضاهای مطبخ از دیگر بخش‌های آشپزخانه انجام نمی‌شود. در چنین حالتی، استفاده از هود آشپزخانه مشکل تهویه و گرم شدن بیش از حد فضای آشپزخانه را تا حد زیادی کنترل می‌کند.

مشکل از جایی شروع می‌شود که پس از مدتی استفاده از هود، در صورتی که مشکلات کوچک آن را نادیده بگیرید، نیاز به تعمیر هود آشپزخانه احساس می‌شود. با ما در ادامه همراه باشید تا علائم و عوامل بروز مشکل در هود آشپزخانه را بیشتر بشناسید. در نهایت راهکارهایی برای عملکرد بهتر هود آشپزخانه به شما پیشنهاد می‌شود.

 

 

راهنمای دریافت خدمات هود

یکی از مهم ترین تجهیزات یک آشپزخانه هود است که علاوه بر زیبایی هوای محیط را تهویه می کند. تعمیر هود با توجه به استفاده مداوم از این وسیله در میان سایر وسایل آشپزخانه بیشتر انجام می گیرد. هود آشپزخانه باعث می شود بوی نامطبوع ازجمله بوی سرخ کردن مواد و بوی تند برخی غذاها در محیط آشپزخانه منتشر نشود. در واقع هود بر روی اجاق گاز نصب می شود تا بوی مواد غذایی در ساختمان پخش نشود. در ایران مراکز معتبر زیادی وجود دارند که تعمیرات هود را به خوبی انجام می دهند.

برای اینکه راهنمای خدمات هود را دریافت کنید بهترین راه مراجعه به سایت های تعمیر اجاق گاز و هود نظیر گاز سرویس است. در این مراکز می توانید به صورت آنلاین خدماتی از قبیل نصب، تعویض و تعمیر هود را مشاهده کنید که از طریق افراد متخصص و آموزش دیده انجام می گیرد.

 

آشنایی با اجزای مختلف هود آشپزخانه

هود برای آشپزخانه یکی از مهم ترین وسایل مورد نیاز است که برای از بین بردن بوی مواد غذایی استفاده می شود. سرویس و تعمیر هود هم از اهمیت زیادی برخوردار است که اگر به خوبی انجام نگیرد عمر این دستگاه کم می شود. اجزای مهم هود آشپزخانه شامل فیلتر هوا، کاور، لوله خرطومی، برد الکتریکی، لامپ هالوژنی، کلیدهای تنظیم کننده، موتور، فن، کلید و قاب، مخزن روغن، ریموت کنترل و سنسورها است. هودها فیلتری برای جذب چربی و آلودگی دارند که نوع متالیک و زغالی آن عمر بیشتری دارند. برخی از هودها دارای حسگر هستند که با توجه به مقدار آلودگی مکش هوا را تنظیم می کنند.

 

ایرادات متداول و شایع در تعمیر هود

نقص فنی هود آشپزخانه مشکلات زیادی را به وجود می آورد خصوصا اگر فضای آشپزخانه کوچک باشد. بعضی از ایرادات شایع در هنگام تعمیر هود ممکن است نیاز به فرد متخصص نداشته باشد. ایراداتی مثل کثیف بودن فیلتر هود که باید به طور مرتب تمیز شود تا چربی مواد به موتور و بقیه اجزا نرسد. رایج ترین ایراد در هنگام تعمیر هود استفاده نادرست از این دستگاه است. ازجمله ایرادات شایع و متداول صدای ناهنجار هود است که ممکن است دچار نقص فنی شده باشد. صدای هود ممکن است علل مختلفی داشته باشد مثلا شل بودن قطعات، خراب بودن موتور و فن دستگاه نمونه ای از ایرادات شایع در تعمیر هود است.

ایراد رایج دیگر در تعمیر هود خراب شدن دکمه روشن و خاموش شدن دستگاه است که ممکن است تاچ پد دچار اشکال شده باشد. ایراد از سیم کشی هود هم می تواند باعث روشن نشدن آن شود که با تعمیر کردن مشکل برطرف می شود.